Wyświetleń:

Ogłoszenia

Nr 4/2019 Dodano: 11 stycznia 2019
Nasz kolega Tymoteusz ma do sprzedania kilka rzeczy z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych:
Nr 3/2019 Dodano: 7 stycznia 2019

Nowy Rok zaczynamy w cyklu "ADAPTER - kino bez barier" wyjątkowym pokazem! Zapraszamy na seans filmowy i spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich aktorów - Wojciechem Mecwaldowskim.

Film:
"Juliusz", komedia, 2018 rok, reż. Aleksander Pietrzak, czas trwania 1 godz. 37 min.
20 stycznia 2019 (niedziela) o g. 16:00, kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

Film z audiodeskrypcją i napisami uproszczonymi. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację KATARYNKA pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 797 122 452.

Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl. Bilety w cenie 6 zł.

O filmie:
Film "Juliusz" to komedia. Tytułowy bohater, w którego wciela się Wojciech Mecwaldowski, to uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec - nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii - Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą...

O Wojciechu Mecwaldowskim:
Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Znany jest z wielu polskich filmów i seriali m.in. "Lekarze", "Usta usta", "Przyjaciółki". Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych i charakterystycznych współczesnych aktorów w Polsce.

ADAPTER - kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama - 6 zł.

Zapraszamy serdecznie i prosimy o udostępnienie tej informacji osobom, które mogą być nią zainteresowane.

Nr 2/2019 Dodano: 5 stycznia 2019

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza w 2019 roku na cykliczne warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

1. Pawilon Czterech Kopuł - "Dotknij sztukę", warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących.
W każdym miesiącu w Pawilonie Czterech Kopuł poznawać będziemy tyflografiki prezentowane na wystawie kolekcji. W części warsztatowej spróbujemy przenieść odbiór dzieła ze sfery dotykowej w obszar innego zmysłu.
Spotkania odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 14.00.
26 stycznia 2019, g. 14.00 Andrzej Wróblewski, "Cień Hiroszimy", prowadzenie Agata Iżykowska - Uszczyk
zapisy: 71 712 71 81 (poniedziałek - piątek 8.00-15.30) lub email: edukacja.pawilon@mnwr.pl
Wstęp wolny

2. Muzeum Etnograficzne - "Poczuj sztukę", warsztaty dla dorosłych niewidomych i słabowidzących.
27 stycznia (niedziela) g. 12.00 - Muzeum Etnograficzne Dusiołki i mamuny. Zajęcia będą okazją nie tylko do wykonania prac plastycznych inspirowanych wyobrażeniami wiejskich strachów, ale także do wysłuchania wykładu o ludowych wyobrażeniach demonologicznych, o demonach już zapomnianych oraz o tych wciąż obecnych w naszej świadomości. Prowadzenie: Olga Budzan.
Zapisy: tel. 71 344 33 13 lub email: olga.budzan@muzeumetnograficzne.pl
Wstęp wolny

Nr 1/2019 Dodano: 5 stycznia 2019

Wrocławski Klub Anima zaprasza na kolejne przedstawienie dla wszystkich dzieci pt."Pączkowe drzewo", które odbędzie się 27 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 przy ul. Pilczyckiej 47.

Spektakl "Pączkowe drzewo" jest adaptacją popularnej książki Stefana Brzozowskiego. Autorowi zależało, aby o trudnym temacie, jakim jest niepełnosprawność opowiedzieć dzieciom w prosty sposób. Pokazać, że niepełnosprawni żyją obok nas i wcale nie są dziwni. Po prostu trochę inni. Ale w taki sam sposób zasługują na uwagę i szacunek. W przedstawieniu Teatru na Ostrowie biorą udział aktorzy i lalki, a widzom spodobają się, z pewnością, autorskie piosenki śpiewane na żywo i piękna scenografia.

Występują: Magdalena Mielczyk, Karolina Szczepanowska, Ewelina Niewiadowska i Stefan Brzozowski. Scenariusz: Stefan Brzozowski. Reżyseria: Magdalena Mielczy i Stefan Brzozowski.

Bilety w cenie: 15,00 zł dostępne od 1 stycznia 2019 r., we Wrocławskim Klubie Anima oraz na www.ekobilet.pl.

Z kartą URBANCARD - 20% zniżki na bilety zakupione stacjonarnie!

  • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
  • kampanie informacyjne i konferencje
  • aktywizacja społeczno-zawodowa
  • warsztaty i spotkania w szkołach
  • promocja turystyki edukacyjnej bez barier
  • szkolenia dla wolontariuszy i asystentów
  • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
  • promowanie pozytywnych wzorców kibicowania
  • wycieczki dla dzieci
  • przełamywanie barier

Dołącz do nas

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Partnerzy