Wyświetleń:

Przełamywanie barier po wrocławsku, 2009

Projekt realizowany w partnerstwie z Dolnośląskiem Instytutem Doradczym DID
Rok realizacji: 2009

Wśród kibiców, którzy regularnie zasiadają na trybunach stadionu przy ul. Oporowskiej, sporą grupę stanowią osoby niepełnosprawne. Z myślą o nich w październiku 2008 roku powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, której głównym celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez uczestnictwo w imprezach sportowych, a także obrona ich interesów na stadionie.

Współpraca KKN i DID rozpoczęła się w lipcu 2009 roku i zaowocowała realizacją projektu "Przełamywanie barier po wrocławsku". Zakładał on aktywizację osób niepełnosprawnych poprzez udział w wyjazdach na imprezy sportowe. Realizacja projektu jest możliwa dzięki środkom PFRON będących w dyspozycji Gminy Wrocław.

Pierwszy taki wyjazd zorganizowany przez Klub Kibiców Niepełnosprawnych odbył się w czerwcu 2009 roku i wzbudził ogromne zainteresowanie (dzięki współpracy ze Startem Wrocław). Uczestnicy wyjazdu do Krakowa byli pod ogromnym wrażeniem, zarówno meczu piłkarskiego: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, jak i jego organizacji. Osoby niepełnosprawne, które były w Krakowie doceniły to, że wreszcie ktoś pomyślał o nich jako o pełnosprawnych kibicach piłki nożnej, dla których odległość nie stanowi żadnej bariery.

Uczestnicy organizowanych przez nas wyjazdów, tak osoby niepełnosprawne, jak i ich opiekunowie, nie ponoszą żadnych kosztów. Projekt realizowany był przez Dolnośląski Instytut Doradczy wspólnie z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych, który działa 2008 roku przy Śląsku Wrocław. Jest to do tej pory jedyna taka inicjatywa działająca przy klubie grającym w polskiej ekstraklasie. Cieszy tym bardziej, że realizowany jest we Wrocławiu.

Projekt realizowany dzięki środkom PFRON będących w dyspozycji Urzędu Miasta Wrocław.