Wyświetleń:

Pierwszy etap projektu edukacyjnego „Co wiesz o UEFA EURO 2012™?”

W piątek 9 marca zakończył się pierwszy etap projektu edukacyjnego „Co wiesz o UEFA EURO 2012™?”. Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Biuro ds. Euro 2012 Urzędu Miejskiego Wrocławia. Przez trzy tygodnie szkoleniowcy przekazywali uczniowskim delegacjom ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zagadnienia związane z kulturą kibicowania, mistrzostwami Europy, organizacją turnieju, postrzeganiem niepełnosprawności oraz państwami, których reprezentacje zagrają we Wrocławiu. Ponadto młodzi mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zdobyli wiedzę o naszym mieście, jego zmieniającej się infrastrukturze i zabytkach. - To było bezcenne doświadczenie i ogromna radość. Trzytygodniowe szkolenia i bezpośredni kontakt z uczniami pozwolił na pełne poczucie wartości tego szczytnego projektu. Warto podkreślić, że w innych miastach będących gospodarzami (Warszawa, Poznań i Gdańsk) na to nie wpadli. To we Wrocławiu ponownie robimy coś niesztampowego i do tego jako pierwsi - opowiada Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych i jeden ze szkoleniowców.

Kolejnym etapem będą wizyty w szkołach koordynatorów, szkoleniowców, maskotek oraz specjalnych gości, którzy swoimi doświadczeniem i wsparciem pomogą uczniom zorganizować „dzień o Euro”. - Cel projektu jest taki, aby to uczniowie sami wykazali inicjatywę i na postawie przygotowanych przez nas materiałów przekazali koleżankom i kolegom zdobytą wiedzą - mówi Agnieszka Wojciechowska, koordynator projektu z ramienia Biura ds. Euro. Cykl spotkań w placówkach dydaktycznych rozpocznie się już 19 marca. - Za miesiąc, po naszych wizytach w szkołach, niemal każdy młody mieszkaniec Wrocławia będzie wiedział: co to jest turniej UEFAEuro2012 i kto w nim zagra, jak kontaktować się z obcokrajowcami, co to jest Klub Kibiców Niepełnosprawnych i jak się zwracać do osób niepełnosprawnych, że na wrocławskim stadionie jest bezpiecznie, co zmieniło się we Wrocławiu na przestrzeni ostatnich lat - opowiada Jakub Kurowski, koordynator Projektu Kibice Razem.

Realizacja tego niezwykłego projektu nie byłaby możliwa bez doświadczonych partnerów i wykwalifikowanych szkoleniowców. Znane dobrze we Wrocławiu organizacje: Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Projekt Kibice Razem i WKS Śląsk Wrocław są gwarantem profesjonalizmu. Wyselekcjonowaną pod względem merytorycznym wiedzę przekazywali: Karolina Koszałka i Alicja Nahajowska (panele o wielokulturowości i Wrocławiu), Paweł Parus (niepełnosprawność i Euro) oraz Jakub Kurowski (kultura kibicowania). Kulminacją projektu będzie spotkanie uczniów wszystkich szkół na Stadionie Miejskim w dniach 18 i 19 kwietnia.