Wyświetleń:

Ogłoszenia

Nr 4/2018 Dodano: 7 maja 2018

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich wraz z naszymi partnerami w projekcie SAMO-Dzielni: Gminą Wrocław i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji NA TROPIE DOSTĘPNEGO MIASTA.

W ramach akcji osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami mogą otrzymać bezpłatne wejściówki do miejsc dostępnych, uwzględniających w swej ofercie specyficzne potrzeby osób z dysfunkcjami.

Są to: Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty (bilet na dowolny seans filmowy), Kolejkowo, Stadion Wrocław (zwiedzanie z przewodnikiem), Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Centrum Historii Zajezdnia, ZOO Wrocław, Hydropolis, które z entuzjazmem włączyły się w organizację wydarzenia i przekazały darmowe bilety. Wejściówki można wykorzystać w weekend 11-13 maja, a otrzymać je można, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu, w Fundacji "Promyk Słońca".

Osobom potrzebującym wsparcia możemy zapewnić bezpłatne usługi asystenta.

Na zgłoszenia czekamy do 10 maja. Wejściówki rozdajemy do momentu ich wyczerpania - decyduje kolejność zgłoszeń! Szczegóły w regulaminie, który załączam.

Osoby do kontaktu: Anna Jeżowska-Siwek, Aleksandra Bojo, tel. 603 503 396, samodzielni@promykslonca.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

REGULAMIN UDZIAŁU W WYDARZENIU "NA TROPIE DOSTĘPNEGO MIASTA".

Nr 3/2018 Dodano: 20 kwietnia 2018

W ślad za Fundacja Promyk Słońca zachęcamy do udziału w wydarzeniu "Zamknięte sklepy - Otwarte miasto".

W najbliższą niedziele, 22 kwietnia, ponad 50 wrocławskich instytucji, firm i podmiotów będzie przekonywało, że Wrocław jest miastem pełnym atrakcji i możliwości.

"Chcemy pokazać, że dzięki wsparciu asystentów, zatrudnionych w ramach projektu "SAMO-Dzielni", Wrocław staje się otwarty również dla osób z niepełnosprawnościami. Żeby porozmawiać o WROMIKU, który jest przewodnikiem po miejscach przyjaznych osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Żeby udowodnić, że aktywność nie musi być tylko domeną osób w pełni zdrowych!" - czytamy w informacji o wydarzeniu.

Zapraszamy na Pl. Wolności w godzinach 13-18!
Więcej informacji na stronie wcrs.wroclaw.pl

 

 

Nr 2/2018 Dodano: 4 kwietnia 2018

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami OSTOJA zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Zapraszamy 21 kwietnia, godz 10-13 na ul. Litomską 10 we Wrocławiu.

"Naszym celem jest zaprezentowanie czym jest warsztat terapii zajęciowej i sprawienie, aby jak najwięcej osób z niepełnosprawnościami podjęło aktywizacje społeczną i zawodową. Jest wciąż spora grupa osób, która po prostu siedzi w domu, a mogłaby podjąć zajęcia w warsztacie" - głosi informacja prasowa Stowarzyszenia OSTOJA.

 

 

Nr 1/2018 Dodano: 15 marca 2018

Zachęcamy do udziału w projekcie, który zakłada aktywizację osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w wieku od 18 do 29 lat.
Projekt gwarantuje uczestnikom 5 miesięcy stażu, w czasie którego otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1300 zł/msc netto.
Ponadto każdy uczestnik będzie miał finansowane składki zdrowotne, ubezpieczenie oraz kurs zawodowy dopasowany do stanowiska, które będzie obejmował.

Szczegóły na plakacie.

 

 

  • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
  • kampanie informacyjne i konferencje
  • aktywizacja społeczno-zawodowa
  • warsztaty i spotkania w szkołach
  • promocja turystyki edukacyjnej bez barier
  • szkolenia dla wolontariuszy i asystentów
  • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
  • promowanie pozytywnych wzorców kibicowania
  • wycieczki dla dzieci
  • przełamywanie barier

Dołącz do nas

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Partnerzy