Wyświetleń:

Ogłoszenia

Nr 30/2017 Dodano: 29 listopada 2017

Fundacja KATARYNKA i kino Nowe Horyzonty serdecznie zapraszają na kolejny film z cyklu "Adapter - kino bez barier". W tym miesiącu będzie to pokaz filmu obyczajowego "Mężczyzna imieniem Ove".

Zapraszamy 10 grudnia 2017 (niedziela) o g. 16.00 do kina Nowe Horyzonty.

Bilety w cenie 6 zł. Bilety można rezerwować przez Fundację KATARYNKA pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com albo kupić w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl.

W celu odsłuchania audiodeskrypcji udostępniamy radio ze słuchawkami. Można przynieść też własny telefon z radiem i słuchawkami. Radio prosimy ustawić na częstotliwość 97 Fm.

FILM: "Mężczyzna imieniem Ove", reż. Hannes Holm, Szwecja 2015, 1 godz. 56 min.
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych, ale pojawienie się nowych sąsiadów wywraca jego świat do góry nogami.

Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty, Fundacja Katarynka, Fundacja Kultury Bez Barier.

Projekt dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji MOPS. Mecenas projektu: Bank Zachodni WBK.

Nr 29/2017 Dodano: 8 października 2017

Wrocławski Klub Anima przy ul. Pilczyckiej 47 we Wrocławiu ma przyjemność zaprosić wszystkich na spektakl teatralny pt. "Inny", który odbędzie się dnia 22 października 2017 o godz. 18:00 w siedzibie centrum.

Cena biletu: 10,00 zł
Czas trwania: 30 min.
Reżyseria: Anna Rakowska
Występują: Łukasz Siemież, Marcin Pieróg, Artur Wierzba, Andrzej Szponder, Arkadiusz Oremczuk

Spektakl wystawi grupa ONISPRAWNI, która integruje i aktywizuje osoby niepełnosprawne. ONISPRAWNI starają się przełamywać bariery społeczne, schematy i stereotypy dotyczące funkcjonowania osób z niepełnosprawnością, dając im tym samym szansę wyjścia z domu, realizowania swoich pasji i talentów. Dialog poprzez sztukę stanowi jeden z głównych aspektów poszerzania świadomości i percepcji wobec tematu niepełnosprawności. Spektakl "Inny" porusza problem inności w wymiarze uniwersalnym. Pokazuje jak ograniczenie w ciele może inspirująco wpłynąć na budowanie postaci scenicznej. Wózek inwalidzki jest elementem scenografii oraz integralną częścią sztuki.

Nr 28/2017 Dodano: 7 października 2017

Tradycyjnie już nasi przyjaciele z Legnicy organizują Charytatywne Andrzejki, z których zysk przeznaczony jest tym razem na wsparcie Karoliny Ceglarskiej, która zmaga się z nowotworem kości.

Kiedy: 25 listopada, sobota, godz. 20:00.

Miejsce: ul. Sikorskiego 1, Legnica (sala pomieści 250 osób!)

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/128938281094110/.

Podczas imprezy występ na żywo grupy Marioo, Andrzejkowe wróżby, Fotobudka, tańce do rana i wiele, wiele innych! Nie może zabraknąć tam przedstawicieli związanych z KKN :)

Koszt: 150 zł (cegiełka na wsparcie Karoliny, ciepłe i zimne przekąski, transport Wrocław-Legnica-Wrocław - powrót nad ranem) - ilość miejsc ograniczona!

Zapisy: bilety@kkn.wroclaw.pl lub 792 93 00 94

Jeden z Balów w Legnicy w naszym obiektywie: http://www.kkn.wroclaw.pl/foto280ballegnica.html.

Nr 27/2017 Dodano: 28 września 2017

Fundacja Szansa Dla Niewidomych zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już jutro w samym sercu Wrocławia.

Wydarzenie pod hasłem "Jesteśmy Razem!" odbędzie się w piątek 29 września, o godzinie 12 w Klubie Proza przy Przejściu Garncarskim 2 we Wrocławiu. Następnie, o godzinie 15 rozpoczynamy imprezę plenerową na Placu Solnym.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w całodniowym wydarzeniu edukacyjno-integracyjnym we Wrocławiu.

W ramach części konferencyjnej przedstawiony zostanie organizator Gali - Fundacja Szansa dla Niewidomych z jej 25-letnią działalnością i najważniejszymi osiągnięciami.

Gala pozwoli pokazać sytuację osób niewidomych i niedowidzących dla szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy na nasze wydarzenie wszystkich Wrocławian, mieszkańców województwa dolnośląskiego i innych odwiedzających nasz wspaniały region. Wydarzenie to odbędzie się przy wsparciu firmy Altix, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Od godz. 15:00 bawimy się razem na Placu Solnym:
 • 15:30 zaczynamy wspólnym tańcem integracyjnym,
 • żywa biblioteka tzn. osoby niewidome z którymi można będzie porozmawiać na żywo i zadać pytania dotyczące codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzrokową,
 • stanowisko z nową technologią rehabilitującą wzrok,
 • stanowisko z audiodeskrypcją,
 • stanowisko z grami dostosowanymi do osób niewidomych
 • stanowisko w którym można będzie doświadczyć bezwzrokowego strzelania z broni,
 • symulatory widzenia dzięki którym można będzie się wczuć w sytuacje osoby z dysfunkcją wzroku,
 • ścieżka wrażeń którą można będzie przejść się z użyciem białej laski,
 • stanowiska z technologiami tworzonymi przez dzieci i młodzież ze szkoły dla osób niewidomych,
 • stanowisko masażu,
 • stoisko motoryzacyjne.

W tle umilać nam czas będzie DJ Kokos także każdy rodzaj tańców dozwolony.

Zapraszamy wszystkich! Czekamy na Was. Przyjdź i poznaj niewidzialne barwy i otwórz się na otoczenie.

Zapraszają dwie wspaniałe, uśmiechnięte dziewczyny: Magdalena Orłoś i Katarzyna Grzegorczyk.

Nr 26/2017 Dodano: 15 września 2017

Staże zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Firma Point Sp. z o.o. zajmuje się realizacją projektów unijnych i aktualnie realizuje super projekt dla osób młodych - poniżej 25 r.ż. w ramach którego można zrealizować staż w wymarzonym miejscu pracy - firma Point Sp. z o.o. opłaca 3-miesięczną pensję oraz pakiet szkoleń, w tym jedno w kwocie 2000 netto, które możesz wybrać sam!

Przez cały okres stażu można liczyć na wsparcie:
 • psychologa,
 • coacha,
 • doradcy zawodowego
 • trenera pracy.

Jeśli chciałbyś/łabyś dowiedzieć się więcej na temat staży czekamy na Twój telefon:
Daria Bartela - 883787107
Biuro projektu - 71 361 44 94

Nr 25/2017 Dodano: 28 sierpnia 2017

Większość z nas z chęcią wraca do hitów z lat młodości, dzięki którym wracają piękne wspomnienia sprzed lat. Nie podlega dyskusji fakt, iż do muzyki przypisujemy mnóstwo pozytywnych wspomnień, jednak aby wyzwolić je ponownie będzie nam potrzebny odpowiedni bodziec. Jednym z najlepszych sposobów na to będzie powrót do piosenek, które niegdyś podświadomie powiązaliśmy z pięknymi chwilami w naszym życiu.

KKN WYBIERA SIĘ NA DISCO MIX WROCŁAW!!!!

GDZIE I KIEDY: HALA STULECIA (10.11.2017 godz. 19:00) Wrocław, ul. Wystawowa 1.

Od dziś rozpoczynam zapisy!
Zapisywać się można poprzez e-mail: martyna.mucha@gmail.com.

BILETY: od 79,00 złotych.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - Ostateczny termin zgłoszeń to 1 września 2017 roku.

W zgłoszeniu obowiązkowo należy podać: imię, nazwisko, informację czy poruszasz się na wózku lub nie i telefon kontaktowy.

Nr 24/2017 Dodano: 9 sierpnia 2017

Z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy premiery filmu "Dirty Dancing" KKN wybiera się na jedyne niepowtarzalne show w Polsce. Wielkie muzyczno-taneczne przedstawienie, koncert podczas którego przypomnimy sobie wszystkie przeboje z kultowego filmu. Muzyka wykonywana na żywo, będzie doskonałym tłem zespołu tanecznego składającego się z 30 tancerzy. Koncert inspirowany jest filmem.

GDZIE I KIEDY: HALA STULECIA ( 14.02.2018 ) Wrocław, ul. Wystawowa 1.

Od dziś rozpoczynam zapisy!

BILETY: od 109,00 do: 149,00 złotych.

UWAGA!!! możliwe upusty na bilety dla ON i opiekunów.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - Ostateczny termin to: 11 września 2017 roku.

Zapisywać się można poprzez e-mail: martyna.mucha@gmail.com. W zgłoszeniu obowiązkowo należy podać: imię, nazwisko, informację czy poruszasz się na wózku lub nie i telefon kontaktowy.

Nr 23/2017 Dodano: 9 sierpnia 2017

W niedzielę 20 sierpnia 2017 r., w Parku Złotnickim we Wrocławiu odbędą się zawody w orientacji precyzyjnej "Letnie Błądzenie".

Orientacja precyzyjna to sport, w którym zawodnik ma za zadanie dokładnie i szybko czytać mapę, aby ustalić, który z ustawionych w terenie znaczników odpowiada zaznaczonemu na mapie punktowi kontrolnemu. Zgłosić się można na trasę A (dla początkujących) lub E (dla bardziej doświadczonych).

Całkowicie początkujących zawodników przeszkolimy przed startem.

Regulamin: http://www.orientop.eu/Rok_2017/Letnie_Bladzenie/regulamin%20trail.pdf.

Zgłoszenia mail na: jacek.wieszaczewski@gmail.com do 15.08.2017, zgłoszenia na miejscu tylko jeśli będą wolne mapy.

Nr 22/2017 Dodano: 7 czerwca 2017

Zapraszamy wszystkich na spektakl Tadeusza Różewicza "NAUKA CHODZENIA" reż. Paweł Miśkiewicz, który odbędzie się 14.06.2017 r. o godz. 18:30 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Cena biletu: 5.00 zł/szt.

Zamówienia prosimy przesyłać do 08.06.2017 r. (czwartek) do godz. 22:00 na: kapytlos@gmail.com z dopiskiem "KKN" - proszę podanie ilości biletów, nazwiska i imiona osób, które wybierają się na spektakl oraz informację czy jest potrzebne miejsce dla osoby na wózku.

Odbiór biletów (piątek) od 12:00 do 19:00 w kasie teatru.

Nr 21/2017 Dodano: 3 czerwca 2017

Nasza KKN-owa koleżanka Mariola Pawełek razem z 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzeniem zapraszają wszystkich 10.06.2017 r. (sobota) w godz 10:00 do 15:00 na rodzinny festyn przy ul. Trzmielowickiej 28 - Leśnica Wrocław.

Program Festynu jest bardzo bogaty i różnorodny. M.in.: będzie orkiestra na żywo, gry, zabawy, bańki mydlane, malowanie twarzy dla dzieci, pokazy taneczne, zajęcia plastyczne i wiele wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Pokazy rękodzieła, różnego rodzaju wystawy. W wydarzeniu wezmą również udział psy i konie. Obecni będą: straż pożarna, policyjne motory, punkty informacyjno - konsultacyjne, o rożnej tematyce. Grupa ONI SPRAWNI-SENSOR - Łukasz Krzysztof Siemież, zaprezentuje nam program pt. "Poznajmy Świat z perspektywy WÓZKERSÓW". Wisienką na przysłowiowym torcie będzie Catering, sponsorowany przez Radę Osiedla Leśnica, oraz nagrody.

Gorąco Zapraszamy wszystkich wraz z rodzinami i znajomymi do udziału w tym wydarzeniu!

Nr 20/2017 Dodano: 1 czerwca 2017

W imieniu organizatorów z przyjemnością zapraszamy do udziału w 7. Interdyscyplinarnej, Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Modern Futbol a Świat Kibiców. Konferencja odbędzie się 7 i 8 czerwca 2017 roku we Wrocławiu na Stadionie Wrocław (dzień pierwszy) i w siedzibie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (dzień drugi).

W trakcie konferencji słuchacze będą mogli zapoznać się z referatami dotyczącymi różnorodnych aspektów współczesnego futbolu. Wśród prelegentów będą przedstawiciele środowiska naukowego oraz praktycy, którzy na co dzień tworzą profesjonalny futbol w Polsce.

Program 7. edycji konferencji Modern futbol a świat kibiców: http://modernfutbol.pl/program.

Rejestracja: https://modernfutbol.evenea.pl.

Nr 19/2017 Dodano: 1 czerwca 2017

Już w najbliższą sobotę czyli 3 czerwca 2017 r., OSiR Lotnicza przy ul. Lotniczej 72, 54-155 Wrocław organizuje Festiwal Kolorów we Wrocławiu 2017!

Czy można wyobrazić sobie lepszy początek wakacji?

Dołącz do wydarzenia, zaproś znajomych, pokaż nam, że Wrocław to miasto, które potrzebuje kolorów!

Przyjdź i pokoloruj z nami siebie i swoich najbliższych! Festiwal jest otwarty dla wszystkich i zupełnie DARMOWY.

Nieważne ile masz lat czy jakiej muzyki słuchasz, ważne że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób.

Na Festiwalu poza kolorową energią i koncertową muzyką, znajdziecie także wiele innych ciekawych atrakcji! Pamiętacie żółte okularki, przez które świat wydaje się bardziej różowy? Nie chcielibyśmy by zabrakło ich i tym razem! :-) Kolorki, pyszne napoje i smakołyki, świetne gadżety to tylko niektóre z planowanych atrakcji.

W programie również Kolorowy Zlot Foodtrucków.

Nr 18/2017 Dodano: 28 kwietnia 2017

"Wrocław w rytmie disco" już 14 czerwca 2017 roku na Stadionie Wrocław!

To będzie idealne rozpoczęcie długiego weekendu - 14 czerwca Wrocław stanie się stolicą muzyki disco polo! Niezapomnianą zabawę zapewnią hity najbardziej znanych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny disco.

W tym roku Telewizja Polsat oraz muzyka disco polo obchodzą swoje 25-lecie. To właśnie Telewizja Polsat jako pierwsza zaczęła pokazywać tę muzykę, która choć szybko zyskiwała popularność w całym kraju, nie była dotychczas obecna w żadnej telewizji.

Z tej okazji mieszkańców Dolnego Śląska czeka wyjątkowy wieczór z największymi gwiazdami muzyki tanecznej! Na scenie Stadionu Wrocław pojawią się ikony gatunku: Boys, Weekend, Piękni i Młodzi, MIG, Czadoman, After Party, Long&Junior, Masters, Bayer Full, Łobuzy, Milano, Mejk, Power Play, Quest, Playboys czy Marcus P. Obok polskich artystów na scenie wystąpią również gwiazdy zagraniczne - Jenny Berggren z Ace of Base, Rui Carlos Ferreira z Bad Boys Blue, Kamaliya, czy La Bouche. Ta impreza ma szansę stać się największą w kraju!

Wejściówki od 29 złotych!!!

Jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne i ich opiekunów czekamy na informacje od organizatora w jakich cenach będą bilety. Na dzień dzisiejszy zbieram listę osób, które chciałyby wybrać się z nami na koncert.

Nie zwlekajcie!!! Na zgłoszenia czekam do 14.05.2017 na martyna.mucha@gmail.com.

Nr 17/2017 Dodano: 14 kwietnia 2017

W imieniu Fundacji Eudajmonia zachęcamy do ciekawego projektu:

Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie Zatrudnienie Wspomagane 3, którego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością, w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

W projekcie wykorzystywana jest metoda zatrudnienia wspomaganego polegająca na ścisłej współpracy trenera pracy z osobą z niepełnosprawnością przy określaniu kompetencji zawodowych, zakresu oczekiwanej pracy i poszukiwaniu zatrudnienia, które odpowiada jej kwalifikacjom i możliwościom zdrowotnym.

Projekt kierowany jest do osób, które spełniają łącznie poniższe kryteria:
 • posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny,
 • zamieszkują na terenie jednego z trzech powiatów województwa dolnośląskiego: miasta Wrocławia, powiatu wrocławskiego lub świdnickiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego,
 • są w wieku aktywności zawodowej (18-64 lata) i nie pracują,
 • nie uczestniczą w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Więcej informacji oraz sposób rekrutacji na stronie:
http://eudajmonia.pl/index.php?p=new&idg=mg,2&id=276.

Nr 16/2017 Dodano: 5 kwietnia 2017

Na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzone są badania związane z potrzebami osób niepełnosprawnych.

Badanie przyczyni się do pozyskania niezbędnej wiedzy do tego, aby wsparcie kierowane do osób niepełnosprawnych było w jak najlepszym stopniu dopasowane do ich potrzeb.

Gorąco zachęcamy do kontaktu (numery poniżej) i pomoc w realizacji badania.

Ankieta trwa około 15 minut.

Z góry dziękujemy za pomoc.

Kontakt:

Justyna Mencel tel. 693 640 952
Kamil Drelichowski tel. 531 702 738

Nr 15/2017 Dodano: 20 marca 2017

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl
Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej. Można je znaleźć na stronie: https://www.spes.org.pl/stypendium-wniosek bazy danych.

Szczegóły na plakacie.

Nr 14/2017 Dodano: 11 marca 2017

Osoby niepełnosprawne szukające pracę mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych OBPON.

Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie korzystając z formularza na stronie www.praca.obpon.pl.

Zgłoszenie jest całkowicie bezpłatne.

Nr 13/2017 Dodano: 28 lutego 2017

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomiini Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową Zdrowie i Style Życia pt. "Styl życia jako istotny element systemu ochrony zdrowia - ujęcie medyczne, prawne i społeczno-ekonomiczne"

Głównym celem konferencji jest aktywizacja środowiska naukowego, samorządowego i biznesowego na rzecz promowania zdrowego stylu życia. Założeniem organizatorów jest upowszechnianie najnowszych wyników badań dotyczących zdrowia i stylu życia. Identyfikacja i prezentacja podstawowych aspektów prawnych, medycznych, ekonomicznych i społecznych w zakresie zdrowia ułatwi wypracowanie modelu zdrowego stylu życia w polskich gospodarstwach domowych, a w przyszłości może przyczynić się do zmniejszenia wśród nich zachorowalności na choroby cywilizacyjne. W trakcie konferencji przedstawiona zostanie tematyka m.in. z zakresu: praw pacjenta do usług medycznych, diagnostyki chorób, leczenia i profilaktyki, wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli środowisk naukowych, akademickich, reprezentantów praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problematyką zdrowego stylu życia.

Konferencja odbędzie się 11-12 maja 2017 r.
Miejsce: Uniwersytet Wrocławski, ul. Uniwersytecka 7-10, sala 2D.

Szczegóły na plakcie.

Nr 12/2017 Dodano: 23 lutego 2017

We wtorek, 28 lutego we wrocławskiej Hali Ludowej wystąpią zespoły Sabaton i Accept. Organizator przekazał nam 10 darmowych wejściówek dla osób niepełnosprawnych i opiekunów.

Chętnych prosimy o wysłanie maila do Martyny Muchy: martyna.mucha@gmail.com (Tel.: 501 528 290).

Zapisy przyjmujemy do wyczerpania puli biletów.

Nr 11/2017 Dodano: 21 lutego 2017

Lubisz działać? Pomagać? A przy okazji chcesz nabrać nowych doświadczeń sportowych? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś "tak", zamelduj się na wolontariat The World Games 2017 - Wrocław.

Zaproszenie od organizatorów dotyczy wszystkich - także osób z niepełnosprawnością.

Od 20 do 30 lipca 2017 roku ponad 1000 wolontariuszy zadba o perfekcyjną organizację Igrzysk w takich obszarach, jak: przeprowadzenie zawodów, współpraca z mediami, obsługa drużyn, obsługa gości, informacja, logistyka.

Zarejestruj się już teraz przez wysłanie zgłoszenia na: https://theworldgames2017.com/wolontariat/ lub w lokalu przy ul. Wita Stwosza 43-44. Tu uzyskacie wszelkie ważne informacje dot. wolontariatu oraz spotkacie koordynatorów, którzy odpowiedzą na Wasze pytania i rozwieją wątpliwości. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30-16.30.

Nr 10/2017 Dodano: 2 lutego 2017

Dzięki uprzejmości Centrum Kultury Wrocław Zachód zostaliśmy zaproszeni na film "Wszystko Gra" oraz spotkanie z Kingą Preis, które odbędzie 12 lutego 2017 o godzinie 17:00 w Centrum Kultury Wrocław Zachód przy ul. Chociebuskiej 4-6.

Osoby chętne, które chciałyby otrzymać darmowe bilety na film proszę o zapisywanie się na: martyna.mucha@gmail.com do dnia 06.02.2017 do godz. 15:00.

 

 

Nr 9/2017 Dodano: 2 lutego 2017

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na kolejny pokaz w cyklu "ADAPTER - kino bez barier".
W lutym będzie to film uhonorowany w 2016 roku Złotą Palmą - najwyższą nagrodą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
FILM: "Ja, Daniel Blake", reż. Ken Loach, prod. Belgia, Wielka Brytania, Francja 2016, 100'
Niedziela, 19.02.2017r., godz. 16.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19-21, Wrocław

Bilety w cenie 6 zł. Bilety można rezerwować przez Fundację KATARYNKA pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com lub bezpośrednio w kasie kina: rezerwacja telefoniczna 71 78 66 566.

W celu odsłuchania audiodeskrypcji udostępniamy radio ze słuchawkami. Można przynieść też własny telefon z radiem i słuchawkami. Radio prosimy ustawić na częstotliwość 97 Fm.

O FILMIE:
"Ja, Daniel Blake" to niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

ADAPTER - kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla niepełnosprawnych. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy razem możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama - 6 zł.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty, Fundacja Katarynka, Fundacja Kultury Bez Barier.

Nr 8/2017 Dodano: 2 lutego 2017

Dla osób zainteresowanych - możliwość podjęcia pracy przy pakowaniu produktów. Praca lekka i przyjemna, na dwie zmiany, od poniedziałku do piątku w części Muchobór Wielki.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr telefonu: 728 430 919 lub pod adresem mail: milosz.szarawara@polskihr.pl.

Nr 7/2017 Dodano: 26 stycznia 2017

Zapraszamy wszystkich na spektakl Tadeusza Różewicza "NAUKA CHODZENIA" reż. Paweł Miśkiewicz, który odbędzie się 02.02.2017 r. o godz. 18:30 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

http://www.wteatrw.pl/index.php/pl/przedstawienia/80-wtw/przedstawienia/306-nauka-chodzenia

Cena biletu: 5.00 zł/szt.

Zamówienia prosimy przesyłać do 27.01.2017 r. do godz. 13:00 na: kapytlos@gmail.com z dopiskiem "KKN" - proszę podanie ilości biletów, nazwiska i imiona osób, które wybierają się na spektakl oraz informację czy jest potrzebne miejsce dla osoby na wózku.

Odbiór biletów od 27.01.2017 po godz. 13:00 do 28.01.2017 do godz. 19:00 w kasie teatru.

Nr 6/2017 Dodano: 18 stycznia 2017

W najbliższy wtorek 24 stycznia o godz. 17:00 świetlicę "Na Szewskiej" odwiedzi Krystyna Paraszkiewicz Pater - aktorka, pedagog i nauczyciel dyplomowany, prowadząca - od blisko 30 lat - warsztaty teatralne i treningi literackie we wrocławskim MDK - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja, a także zajęcia z zakresu teatroterapii w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu - obecnie "Przylądek Nadziei" przy ul. Borowskiej.

Pani Krystyna poszukuje osób niepełnosprawnych obdarzonych talentem literackim do projektu "ZROZUMIEĆ SIEBIE". Jest to projekt łączący w sobie elementy twórcze, edukacyjne i terapeutyczne. Jego efektem będzie wspólnie napisana książka - album na wysokim poziomie redakcyjnym i edytorskim.

Jeżeli pragniesz doskonalić się w pisaniu wierszy i opowiadań, monologów i piosenek i chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić popołudnie przyjdź na wtorkowe spotkanie!!!

Pani Krystyna przeczyta Nam kilka wspaniałych opowiadań i kilka wierszy, opowie o projekcie, przyniesie kilka wydanych już książek "Trochę inny świat".

Mimo mrozu za oknem zapewniamy gorącą atmosferę, ciepłą herbatę lub kawę :)
Adres bez zmian: Szewska 66/67a - czyli siedziba Projektu KIBICE RAZEM oraz KKN.

Nr 5/2017 Dodano: 13 stycznia 2017

Zapraszamy wszystkich na spektakl "BRAMY RAJU" reż. Paweł Passini, który odbędzie się 20-21.01.2017 r. o godz. 19:15 oraz 22.01.2017 r. o godz. 18:15 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

http://www.wteatrw.pl/index.php/przedstawienia/80-wtw/przedstawienia/146-bramy-raju-spektakl

Cena biletu: 5.00 zł/szt.

Zamówienia prosimy przesyłać do 16.01.2017 r. do godz. 20:00 na: kapytlos@gmail.com - proszę o podanie daty oraz ilości biletów, nazwiska i imiona osób, które wybierają się na spektakl oraz informację czy jest potrzebne miejsce dla osoby na wózku.

Odbiór biletów od 17.01 do 18.01 w godzinach 12:00 - 19:00 w kasie teatru.

Nr 4/2017 Dodano: 13 stycznia 2017

Tylko jeden raz we Wrocławiu będziemy mogli uczestniczyć w widowisku teatralno-muzycznym o życiu Ryszarda Riedla - "Skazany na Bluesa".

Kiedy: 09.05.2017 r. o godz. 19:00 - Hala "Orbita" przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu.

Cena biletu za os. to 79,00 zł.

Niestety nie udało mi się wynegocjować tańszych biletów dla opiekunów. Jeżeli będzie większa ilość osób chętnych możemy liczyć na jakiś grupowy rabat.

Osoby chętne proszę o kontakt do 20.01.2017 do godz. 12:00 na: martyna.mucha@gmail.com lub telefoniczny: 501 528 290.

Wyjątkowa opowieść o życiu Ryszarda Riedla Widowisko teatralno-muzyczne dla wszystkich dla których Dżem to więcej niż tylko zespół.

Kilkudziesięciu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu układają się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą. Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Jakubik.

Teatralna adaptacja jest brawurowa. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Dzięki oryginalnemu wykorzystaniu tych [śląskich] symboli powstał magiczny sen o Ryśku. Tak, dziś w teatrze przyśnił mi się Rysiek...
Beno Otręba, basista Dżemu, w komentarzu dla "Gazety Wyborczej" Katowice

"Najtrudniejsze zadanie czekało jednak Macieja Lipinę, który co prawda nie jest zawodowym aktorem, ale charyzmatycznym liderem wielokrotnie nagradzanej grupy bluesowej Ścigani, wokalistą, gitarzystą, autorem piosenek i pedagogiem muzycznym. Ryśka Riedla raczej każdy kinoman utożsamia z ekranową kreacją Tomasza Kota. Tymczasem Maciej Lipina starał się interpretować tę postać nieco inaczej. I to właśnie on jako odtwórca głównej roli stał się bez wątpienia najmocniejszą stroną spektaklu."
portal "Dziennik Teatralny"

Arkadiusz Jakubik wykreował śląsko-hipisowską formę spektaklu, inspirując się obrazami prymitywistów z Szopienic. Dał zespołowi swobodę, której celem nie jest perfekcja detali, tylko siła emocji i zbiorowej kreacji. Odnajdują się w niej naturszczycy, w tym karzeł w kostiumie cyrkowca, nieme postaci powstańców śląskich, ormowca, bab i świętych, a także niebieskiego Buddy.
"Rzeczpospolita"

Nr 3/2017 Dodano: 11 stycznia 2017

28.01.2017 r. (sobota) o godz. 17:00 pojawi się w Hali STULECIA Musical Metro!!!

Posiadam 6 wolnych miejsc dla osób na wózkach w sektorach B2 i D2 rząd 1.

W przypadku osób niepełnosprawnych bilet dla opiekuna jest gratis.

Cena biletu w tym sektorze to 79,00 zł (ON + opiekun).

Ze względu na to, że czas nagli i jest ograniczona liczba miejsc, decydujcie się szybko!

Osoby chętne proszę o kontakt do 13.01.2017 do godz 12:00 na: martyna.mucha@gmail.com lub telefoniczny: 501 528 290.

Nr 2/2017 Dodano: 9 stycznia 2017

Wrocławski Klub Anima zaprasza wszystkie dzieci na kukiełkowe przedstawienie wg Hansa Christiana Andersena pt. "Calineczka", które odbędzie się 14 stycznia o godz. 10.00.

Zapisy:
Mailowo: anima@klubanima.pl
Telefonicznie: 71 351 12 71

Nr 1/2017 Dodano: 4 stycznia 2017

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na kolejną odsłonę cyklu "ADAPTER - kino bez barier". Nowy rok rozpoczynamy niezwykłym filmem pt.: "Historia Marii". To oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku.

Niedziela, 22.01.2017r., godz. 16.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. K. Wielkiego 19, Wrocław. FILM: "Historia Marii", reż. Jean-Pierre Ameris, 2014.

Bilety: w cenie 6 zł i 0 zł/ osobę. Bilety prosimy rezerwować przez stronę www kina lub przez fundację. Dla grup zorganizowanych przewidziane są też darmowe bilety, rezerwacja mailowa do 17.01.2017 na: fundacja.katarynka@gmail.com.

W celu odsłuchania audiodeskrypcji udostępniamy radio ze słuchawkami. Można przynieść też własny telefon z radiem i słuchawkami. Radio prosimy ustawić na częstotliwość 97 Fm.

Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty.

O FILMIE: "Historia Marii" to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane Ames en prison (przetłumaczone na angielski jako "Imprisoned Souls"/"Uwięzione dusze"). Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków. W filmie "Historia Marii" Rolę niepełnosprawnej Marie zagrała niesłysząca, debiutująca na ekranie Ariana Rivoire - młoda dziewczyna, spotkana przez reżysera w instytucie dla osób niedosłyszących, z którym współpracował on podczas zbierania materiałów do filmu. Rolę Siostry Małgorzaty zagrała z kolei Isabelle Carré, która wystąpiła w innym filmie reżysera "Romantics Anonymous" i nagrodzona została w 2003 roku nagrodą Césara dla Najlepszej Aktorki za rolę w filmie "Beautiful Memories". /www.kondrat-media.pl/.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=GK5b3MT63nQ.

 • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
 • kampanie informacyjne i konferencje
 • aktywizacja społeczno-zawodowa
 • warsztaty i spotkania w szkołach
 • promocja turystyki edukacyjnej bez barier
 • szkolenia dla wolontariuszy i asystentów
 • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
 • promowanie pozytywnych wzorców kibicowania
 • wycieczki dla dzieci
 • przełamywanie barier

Dołącz do nas

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Partnerzy